خرید و دانلود{جبران خلیل جبران، زندگینامه، نویسندگی و بررسی آثار او}

جبران خلیل جبران، زندگینامه، نویسندگی و بررسی آثار او|30020152|yo|جبران خلیل جبران, زندگینامه, نویسندگی و بررسی آثار او
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع جبران خلیل جبران، زندگینامه، نویسندگی و بررسی آثار اوقابل مشاهده می باشد

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 45

فهرستعنوانمقدمهبخش اولتولد و دوران کودکي (1895 1883)خليل جبراندوران بزرگساليبخش دوممهاجرت به آمريکانويسندگيبخش سومبازگشت به لبنانمرگ در خانواده و بازگشت به ايالات متحدهطبيعت در آثار جبران خليل جبرانحيات بخشی در پديده های طبيعی در توصيف آنهاطبيعت به عنوان تجلی رمز مادری و اعتقاد به زيبايی هستینتيجهآثار جبرانيادداشتهامنابع و مآخذ

بخش اولجبران خليل جبران(۱۸۸۳ ميلادي ۱۹۳۱ ميلادي)(۱۲۶۲ ه.ش ۱۳۱۰هـ.ش) زاده بشرّي لبنان از نويسندگان سرشناس لبنان و امريکا است.

تولد و دوران کودکي (1895 1883)

جبران در خانواده‌اي مسيحي ماروني (منسوب به مارون قديس) که به خليل جبران شهرت داشتند به دنيا آمد. مادرش زني هنرمند بود که کامله نام داشت. در دوازده سالگي با مادر، برادر و دو خواهرش لبنان را ترک و به ايالات متحده امريکا رفت و در بوستون ساکن شد. وي در بوستون به مدرسه رفت، نظر به تقاضاي مادرش به لبنان رفت و شامل مدرسه معروف «الحکمت» در بيروت گرديد. خليل جبران پس از پايان تحصيلاتش در لبنان به گردشگري پرداخت. وي تمام سرزمين مادري خويش را گشت و جنبه‌هاي فرهنگي زادگاهش را بازخواني نمود.در آن زمان، لبنان بخشي از سوريه ي بزرگ(شامل سوريه، لبنان و فلسطين) و يک ايالت تحت سلطه ي عثماني بود، که به منطقه ي لبنان حکومت خود مختار داده بود. مردم لبنان، سال ها براي استقلال از حکومت عثماني جنگيده بودند، و بنا بود خود جبران هم بعدها به اين جنبش بپيوندد و يکي از اعضاي فعال آن شود. منطقه ي لبنان، به خاطر دخالت هاي خارجي که به نفرت مذهبي ميان مسيحيان، به ويژه فرقه ي ماروني و مسلمانان دامن مي زد، منطقه اي پردردسر بود. بنا بود بعدها جبران فرقه هاي مذهبي گوناگون را با يکديگر متحد کند و بدين وسيله کينه ها و نفرت هاي مذهبي را از بين ببرد. فرقه ي ماروني که در دوره ي اشتقاق در کليساي بيزانسي در قرن پنجم پس از ميلاد بنيان گزاري شده بود، گروهي از مسيحيان سوريه را در بر مي گرفت که به پيروي از راهبي به نام مارون قديس، فرقه و اصول فکري خود را شکل دادند.وي در بوستون به مدرسه رفت، نظر به تقاضاي مادرش به لبنان بازگشت و وارد مدرسه معروف «الحکمت» در بيروت گرديد. خليل جبران پس از پايان تحصيلاتش در لبنان به گردشگري پرداخت. وي تمام سرزمين مادري خويش را گشت و جنبه‌هاي فرهنگي زادگاهش را بازخواني نمود.

خليل جبرانمادر جبران کامله رحمه، سي ساله بود که جبران را از شوهر سومش خليل جبران به دنيا آورد. شوهرش مردي بي مسئوليت بود و خانواده را به ورطه فقر کشاند. خانواده ي کامليا سابقه ي مذهبي معتبري داشتند که اداه ي نيرومندي را در کاملياي تحصيل ناکرده رشد داده بود و بعدها به او کمک کرد به تنهايي خانواده اش را در آمريکا سرپرستي کند.جبران خليل يک برادر ناتني به نام پيتر، شش سال بزرگ‌تر از خودش، و دو خواهر کوچکتر به نام‌هاي ماريانه و سلطانه داشت که در تمام عمرش به آن‌ها وابسته بود. از آنجا که جبران در فقر بزرگ مي‌شد، از تحصيلات رسمي بي بهره ماند و آموزش‌هايش محدود به ملاقات‌هاي منظم با يک کشيش روستايي بود که او را با اصول مذهب و انجيل و زبان‌هاي سوري و عربي آشنا کرد. جبران هشت ساله بود که پدرش به علت عدم پرداخت ماليات به زندان افتاد و حکومت عثماني تمام اموالشان را ضبط و خانواده را آواره کرد. سرانجام مادر جبران تصميم گرفت با خانواده اش به امريکا کوچ کند. در ۲۵ ژوئن سال ۱۸۹۵، جبران در دوازده سالگي با مادر، برادر و دو خواهرش لبنان را ترک و به ايالات متحده آمريکا رفت و در بوستون ساکن شد. وي در بوستون به مدرسه رفت، در مدرسه، اشتباهي در ثبت نام، نام او را براي هميشه تغيير داد و به کهليل جبران Kahlil Gibran تبديل کرد که علي رغم تلاش‌هايش براي بازيابي نام کاملش، تا پايان عمرش بر جا ماند. جبران در سال ۱۸۹۶ با فرد هلند دي ملاقات کرد و از آن به بعد وارد مسير هنر شد. دي جبران را با اساطير يونان، ادبيات جهان، نوشته‌هاي معاصر و عکاسي آشنا کرد.

مطالب دیگر:
دانلود کار آموزی شركت صنعتی هنكلدانلود کار آموزی شركت فرش باستان یزددانلود کار آموزی شرکت ایران خودرو.Docدانلود کار آموزی شرکت تولید اجاق گازدانلود کار آموزی شرکت تولیدی رضا نخ مشهد 137 صدانلود کار آموزی شرکت تولیدی موتور گیربکس و اکسل آسیا 12 ص.DOCدانلود کار آموزی شرکت داده پردازی ایراندانلود کار آموزی شرکت صنایع پلی اتیلن آب اجدانلود کار آموزی شرکت گرجیدانلود کارآموزی در رکت طراحان دشت سبزدانلود کارآموزی در شرکت زامیادپاورپوینت برسی معماری مسجد آیا صوفیادانلود کارآموزی در هواپیماییدانلود کارآموزی کارخانه فرش.wbkدانلود کارخانه ماشین سازی اراک 63 صدانلود کارخانه رادیاتوردانلود کارورزی در مهد کودک کیانا 18 ص.WBKدانلود گزارش از ایستگاه هواشناسی اقدسیه و سازمان هواشناسیدانلود گزارش كارآموزی شركت مهندسی مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه كرجاجرا 61 صدانلود گزارش كارآموزی عمران 27 صدانلود گزارش کار کارگاه ماشین ابزار 2دانلود گزارش کارآموزش 34 ص.WBKدانلود گزارش کارآموزی مدیریت کارعملی در آموزشگاه 111 ص.DOCدانلود گزارش کارآموزی دوره کاردانی اسانسگیری 153 ص.DOCدانلود تاریخچه شرکت مخابرات خراسان و چارت سازمانی 43ص