خرید و دانلود{بررسی مبانی مهندسی اینترنت و فناوری اطلاعات}

بررسی مبانی مهندسی اینترنت و فناوری اطلاعات|30020156|yo|بررسی مبانی مهندسی اینترنت و فناوری اطلاعات
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع بررسی مبانی مهندسی اینترنت و فناوری اطلاعاتقابل مشاهده می باشد

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 42

سرفصل‌ها: مقدمه تاریخچه فناوری اطلاعات مفاهیم HTML DHTML مقدمه:

مبحث اینترنت و زیرشاخه‌های آن در یک نگاه کلی شاخه‌ای از علم شبکه‌های کامپیوتری هستند. در واقع اگر بخواهیم به مباحث سطح بالا و کاربردی شبکه‌های کامپیوتری بپردازیم، اینترنت و تکنولوژی‌های آن از اولویت بالایی برخوردارند .در دنیای امروز که جهت‌گیری اکثر دولت‌ها به سوی بیشتر و زودتر دانستن است، به جرأت می‌توان گفت «فناوری اطلاعات و ابزار قدرتمند آن یعنی اینترنت در میزان پیشرفت علمی و فنی یک ملت نقش بسزایی دارد.»با درک اهمیت یادگیری و بکارگیری اینترنت در زندگی عادی مرور مختصری را روی آن خواهیم داشت.

 تاریخچه:

پس از آنکه شوروی سابق اولین ماهواره‌ی مصنوعی را در سال 1957 به فضا پرتاب کرد، به دلیل رقابت تنگاتنگ نظامی میان آمریکا و شوروی، اداره‌ی دفاع آمریکا به دستور آیزنهاور (رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده) اقدام به تشکیل آژانس تحقیقاتی پروژه‌های پیشرفته (آرپا) نمود. به دنبال تشکیل آرپا و برای آماده‌باش و کنترل بیشتر بر روی منابع موشکی، پنتاگون بودجه‌ای را برای تحقیقات دانشگاهی در مورد ساختن یک شبکه‌ی ارتباطی بین مناطق مختلف نظامی آمریکا اختصاص داد. حاصل این تحقیقات بعدها آرپانِت نامیده شد که در ابتدا صرفاً 4 کامپیوتر در آمریکا را به هم مرتبط می‌کرد. آرپانت به سرعت گسترش یافت و با طراحی و پیاده‌سازی پروتکل TCP/IP و همکاری دانشگاه برکلی در فراهم کردن رابط نرم‌افزاری مناسب به کمک سیستم عامل یونیکس این دانشگاه ، اینترنت متولد شد.

فناوری اطلاعات:آنچه امروز اینترنت را با اهمیت جلوه می‌دهد، دیدگاه گسترش ارتباطات و اطلاعات است. با این رویکرد می‌توان به اینترنت با دید یک ابزار قدرتمند برای گسترش فرهنگ، علم و فناوری نگریست. اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات تا حدی است که کلان‌ترین بودجه‌های دولت‌های پیشرفته و در حال توسعه را به خود اختصاص داده است.حرکت به سوی آموزش الکترونیکی ، دولت الکترونیکی ، تجارت الکترونیکی و بسیاری از محصولات و فرآورده‌های IT از سوی کشورهای مختلف، چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.

درک عمیق تمامی این موارد نیازمند داشتن درکی مناسب از اینترنت و در واقع تکنولوژی تور جهان گستر است. به این منظور مروری خواهیم داشت بر روی مفاهیم اولیه‌ی اینترنت.

 مفاهیم:

اینترنت:مخفف واژه‌ی Inter Network است. بزرگترین شبکه‌ی دنیا که از به هم پیوستن تعداد زیادی کامپیوتر ایجاد شدهاست. این تصور که اینترنت بر روی چند کامپیوتر خاص در دنیا سوار شده به کلی غلط است. در واقع هر کامپیوتری که به طریقی به اینترنت متصل می‌شود، جزئی از اینترنت محسوب می‌شود.

پروتکل:واژه‌ی پروتکل در لغت به معنای قرارداد است و از دیدگاه علم اینترنت، به قوانینی گفته می‌شود که 2 یا چند کامپیوتر برای ارتباط (رد و بدل کردن اطلاعات) با یکدیگر رعایت می‌کنند. به عنوان مثال هنگامی که کامپیوتر 1 در حال صحبت کردن است، کامپیوتر 2 به حال گوش دادن درمی‌آید و ضمناً میان صحبت کامپیوتر 1 صحبت نمی‌کند.پروتکل اصلی اینترنت، TCP/IP است، که قسمت IP آن وظیفه‌ی حمل بسته‌های اطلاعات از طریق کابل‌ها و شبکه‌ی اینترنت و قسمت TCP هم عهده‌دار تعیین صحت داده و رساندن آن به سطح قابل استفاده برای کاربر را دارد. یک سطحْ بالاتر و برای دسترسی به سایت‌های اینترنتی از پروتکل HTTP یا همان مجموعه قواعد دریافت اطلاعاتی شامل متن، صوت، تصویر و ... (در قالب HTML ) از تور جهان گستر استفاده می‌کنیم.

مطالب دیگر:
📚دانلود پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلاب📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع صنایع کاغذ سازی نوظهور📚پروژه مالی دوره کاردانی در شرکت ماشین سازی و سیم و کابل سازی📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع شرکت کالای پزشکی شیراز📚جزوه حقوق مدنی📚دانلود پروژه مالی حسابداری شرکت کامپیوتری طاها📚دانلود پروژه مالی گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست و تلگراف📚بررسی فقهی وحقوقی توهین به مقدسات وادیان؛چالشها و راهکارها📚قانون اساسی ایالت متحده امریکا📚مکانیک سیالات و هیدرولیک📚پول و ارز و بانکداری📚تلگرام را مغلوب خود کنید !!!📚دانلود پروژه مالی گزارش طراحي نظام هاي مالي شركت خاك صحرا (سهامي خاص)📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع مالیات بر ارزش افزوده📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری شرکت باربری وحیدبار📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری شرکت ماشین سازی و سیم و کابل سازی حسام📚پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع سیستم انبار و خرید در شرکت تجهیزات ایمنی📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع دانشگاههای علوم پزشکی📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع بسته بندی مواد غذایی📚پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع شرکت صنایع تجهیزات نفت📚دانلود پروژه مالی صنعت چین به همراه چارت سازمانی📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری درباره یک بیمارستان📚دانلود پروژه مالی رشته حسابداری دریاره یک شرکت📚تأثير درجه آزادي و نوع قفل شدگي كانيهاي حاوي مس در بازيابي مدار فلوتاسيون كارخانه فرآوري مجتمع مس سرچشمه📚آشکارسازی دولومیت های ماس های آهن دار مرتبط با کانی سازی سرب و روی به روش تحلیل مؤلفه های اصلی داده های ماهواره ای TM